Kdo jsme?

Jsme skupina mladých lidí, které zajímá kvalita ovzduší v místě, kde žijí. Náš tým se dal dohromady na soutěži Social Innovation Camp, která se konala v březnu roku 2012 v Brně a ve které jsme se svým nápadem mobilních zařízení měřících kvalitu ovzduší vyhráli hlavní cenu poroty. Od té doby jsme urazili kus cesty a věříme, že v boji proti znečištěnému ovzduší za pomoci moderních technologií nám pomůžete i vy!
profile foto
Radka Peterová
Iniciátorka nápadu komunitního měření znečištěného ovzduší, který přihlásila do soutěže Social Innovation Camp a z kterého vznikly Kanárci. Touží inspirovat a aktivizovat lidi k většímu zájmu o své okolí a dát jim k tomu ty správné nástroje. Vystudovala Nová média v Praze a v kanadském Vancouveru a od té doby se aktivně věnuje fenoménu Citizen Science. Posledních 7 let se také angažuje v neziskové organizaci INEX-SDA.
profile foto
Jakub Hybler
Technický mozek Kanárků. Jakub je obojživelný nadšený všeuměl, inženýr a programátor. Pracuje pro řadu divadelních projektů v České republice i zahraničí. Je svébytným umělcem a vynálezcem schopným sdílet své znalosti a talent prostřednictvím workshopů v oblasti Physical computing a světelného designu. Je jedním ze zakládajících členů skupiny Handagote. V současné době působí na ČVUT v Institutu intermedií.


profile foto
Kamila Plocková
Kamila pracuje pro neziskovou organizaci Čisté nebe, která se věnuje problematice špatného ovzduší na Ostravsku. V Kanárcích je organizačním motorem a tím, kdo má na starosti projekty a jejich administraci. Po studiích v Brně žila několik let v Irsku, kde zjistila, že čistý vzduch je skvělá věc a chce mít něco stejného v Ostravě. Ráda čte, chodí po kopcích a nedá dopustit na rodné Slezsko.

profile foto
Anežka Hrubá Cíglerová
Absolventka ateliéru Tvorba písma a typografie na pražské VŠUP, kde diplomovala v roce 2012. Kromě grafického designu a typografie se zajímá o pachy a vůně, které se snaží mapovat a vizualizovat. Jako svou diplomovou práci vytvořila mobilní aplikaci SmellMap. Během studií byla na řadě stáží, například na Královské akademii v holandském Haagu nebo na VŠVU v Bratislavě. V současné době pracuje ve studiu ReDesign a jako grafička na volné noze. Kanárkům od počátku vytváří vizuální identitu, včetně webu, mobilních aplikací a všech možných letáčků na propagaci projektu.
www.anezkaciglerova.com
www.smellmap.cz

profile foto
Jan Remeš
Honza je programátorem kanárčí mobilní aplikace iOS a jeho programátorským schopnostem vděčíme za to, že Kanárci “pípají” i v mobilu. V týmu je od samého počátku a líbí se mu nápad a praktické využití Kanárků. Tématu se věnuje i v rámci své diplomové práce na ČVUT FEL. Ve volném čase nejradši chodí po horách.

profile foto
Richard Vrdlovec
Profesí finanční manažer a konzultant, duší člověk, který si ze všeho nejvíc cení zdraví a harmonie. Richard se v Kanárcích zaměřuje především na získávání dárců a investorů, kteří nám pomůžou projekt posunout o kousek dál. Jak sám říká: “Jsem člověk, pro kterého jsou základní věci zároveň ty nejdůležitější. Vážím si svého zdraví, chutná mi dobře připravené jídlo z kvalitních surovin a jsem rád, že v naší zemi mohu kdekoliv otočit kohoutek a napít se čisté vody. Už mnoho let vím, že v tom samém se nemohu spolehnout na vzduch okolo sebe a s každým nádechem putují do mých plic a do mého těla miliony škodlivých miniaturních částeček. Ke Kanárkům jsem se připojil, protože chci bydlet a pracovat tam, kde se budu moci zhluboka nadechnout.”

profile foto
Martin Fišer
Obchodní duše Kanárků a bývalý projektový manažer a konzultant pro veřejný a neziskový sektor. Martin se především zajímá o nové technologie a jejich aplikaci pro usnadnění lidské činnosti. Mezi nejzajímavější technologické vymoženosti doby pokládá mobilní aplikace, zpřístupnění výroby HW obyčejným lidem a samozřejmě Internet jako médium šíření informaci. V Kanárcích se soustředí na business stránku projektu a možný rozvoj projektu. V současné době pracuje v soukromém sektoru jako projektový manažer pro růst firmy v kanadském Vancouveru.

profile foto
Honza Cibulka
Honza Cibulka je novinář pracující pro datový blog Hospodářských novin. Donedávna se věnoval analýze výkonnostních reklamních kampaní a návrhu uživatelských rozhraní, v současné době propaguje praktické využití veřejně dostupných dat v novinařině. Své projekty staví na kombinaci HTML, JavaScriptu a Pythonu. Ve volném čase fotí a příležitostně se postaví za bar. V Kanárcích se stará o vizualizaci dat.

profile foto
Lennie Gehring
Lennie studuje Media Art Histories na univerzitě v rakouské Kremži. Působí jako Community manager organizace Hackidemia, což je mobilní invenční laboratoř, která budoucim inovátorům zpřístupňuje vzdělání v oblasti STEAM (vědy, technologie, inženýrství, umění, matematiky), které jim umožní řešit specifické výzvy (přístup k energiím, čistá voda, čisté ovzduší, zdravé jídlo) a to prostřednictvím vývoje a testování kreativních řešení a fyzických artefaktů. Mezi její zájmy patří: čtení, snění, spaní a nepřetržité plánování. V Kanárcích oživuje naše sociální média..

profile foto
Pavel Smutný
Pavel pracuje na Vysoké škole báňské – Technické Univerzitě v Ostravě. Na projektu se podílí jako technická podpora webu. Ke svému ostravskému původu říká: “Jako ostravský rodák a zároveň patriot se často cítím jako kanárek v kleci, citlivý na znečištěný vzduch a nespokojený se svým okolím, které odmítá problém konstruktivně řešit. Jako účastník Social Innovation Campu 2012 jsem rád, že se Kanárci.cz snaží aktivizovat lidi, kterým problém není lhostejný ani malicherný.” Pavel ve svém volném čase sleduje hudební a filmové dění, rád cestuje, ale i se vrací domů.